הורדת האניה החדשה "אצאקאוו" – 1902

אנית המערכה "אוֹצָ'אקוֹב" בסבסטופול, 1907-1902. המקור: ויקישיתוף

טלגרמות:

יום 22 ספטמבער (5 אקט.) (ד' תשרי).

סעוואסטאפאל. – אנית הקיסר „טאמארא“, שדגל הקיסר מתנוסס עליה, עם הוד מלכותם, עברה למפרץ הים הדרומי. נסיעת-הטיול של הוד מלכותם ארכה 25 רגעים. בשעה 5, 34 רגעים שבו הוד מלכותם לאנית הקיסר „שטאנדרארד“ שהורם עליה שוב דגל הקיסר. העם אשר בהנמל ועל החוף ברך את הוד מלכותם בקריאות „עורה“ ברגש.

בבקר הוד מלכותם את אנית המגן „ראסטיסלאוו“ התענין הקיסר בהגשת כדורי היריה לראש המגדל ויתבונן היטב בהמכונה והדודים שמסיקים אותם בנפט. „ראסטיסלאוו“ היא אנית המגן היחידה בתבל שמסיקין אותה בנפט. באולם האספה של פקידי הצבא הואיל הוד מלכותו לשוחח עם הפקידים ויכתוב את שמו בספר הזכרון בעד המבקרים את האניה. בחדר מפקד האניה בלו המבקרים הרמים והנשאים כחמש עשר רגע וישמעו את מנגינות המחללים בחלילים.

תושבי העיר מלאו מאז הבקר את כל הגבעות הסובבות את המפרץ הדרומי. הקרואים יצאו ממקומות העמדה בעד האניות הגרפי והמינני בסירות קטור של שלטון הים להאדמירלטייסטווא, ששם בין מעקות העצים לצורך הבנין עמדה האניה הגדול החדשה של צי הים השחור „אצאקאוו“, רבבות עינים היו נשואות לאנית הקיסר „שטאנדארד“. בשעה 11 בבקר הואילו הוד מלכותם לצאת בסירה ערוכה לנסיעת משפחת המלוכה להאדמירלטייסטווא , ששם נבנה אהל-אפריון מפואר מאד. כאשר נגלו הוד מלכותם לעיני הצבא ולעיני ההמון הרב בעלותם במעלות האניה „אצאקאוו“ גברה התרועה מאד. שם התיצבו לפניהם צירי העיר והמבצר. אחרי רדתם אל אהל האפריון צוה אדוננו הקיסר להחל את סדר הורדת  האניה. ברגע הורדה האניה הופיעו עליה דגל הוד אדוננו הקיסר, דגל הוד רוממותו של הגנרל-האדמירל ודגלי הצבא ושלטון הים. אנשי האניה קראו „עורה“ ואחריהם הריע ההמון הגדול במספר רבבות אחדות העומד על החוף. המנגנים נגנו את שיר הפגישה ואחריו את שיר הלאום. בשעה 11, 50 רגעים שבו הוד מלכותם לקול תרועת ההמון ונגון המנגנים להאניה „שטאנדארד“, ששם אכלו הוד מלכותם את ארוחת הבקר, שזכו להקרא אליו ראשי פקידי הצבא.


"המליץ", שנה ארבעים ושתים, מס' 212, 6 באוקטובר 1902, עמ' 3. העתק דיגיטלי באוסף עיתונות יהודית היסטורית של הספרייה הלאומית.

Очаков, Ochakov

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s