מקרה מדאיב נפש אשר קרה על הים – 1875

חדשות שונות

[…]

מודיעים מסינקאפור (הודו) מקרה מדאיב נפש אשר קרה שם על הים: אניה אחת אשר הלכה לאדען מצאה אסון בדרכה כי אחזה בה אש. ואחרי אשר עמלו המלחים שמנה ימים לכבות את האש ולא יכולו, עזבו את האניה ובאו בהאניות משוט אשר להם, וישימו פניהם לחתור היבשה. שתים מהאניות הקטנות לא נמצאו עד היום והשלישית מצאתה אנית קטור האללנדית אחרי תעו האנשים בהאניה הקטנה כ"ב ימים על הים הגדול. שמנה אנשים באו בהאניה הקטנה, ושנים מהם טבעו במצולת הים, ואחד מהם היה לברות להחמשה הנותרים. וכה היה הדבר: כאשר גבר הרעב והצמאון עליהם החלו לשתות מי הים, ואחד מהם השתגע לראשונה ויבקש מאחיו כי ישחטו אותו. ואח"כ היו כלם למטורפים, ואמרו איש אל רעהו להפיל גורל מי מהם ישחט ויהיה לאכלה להנותרים. ויפול הגורל על נער קטן איטאליי אשר היה עמהם. בכל זאת לא מצאו עוז בנפשם להכריעהו לטבח, עד אשר הנע בעצמו כרע ויפשוט את צוארו וישחטוהו. ואחרי חמש שעות עברה האניה ההלאנדית וימצא את האנשים התועים ויעלם אל אניתו. רב החובל מהאניה יספר כי רק נתח קטן מהכבד ומעט דם מהנער הנשחט מצא על האניה הקטנה!


חדשות שונות.

כמקרה הקאספאטריק קרה גם לא' האניות הבריטיות הנקראה בשם „אייקסינע“. אנית הקיטור הזאת הובילה פחמי אבן משילדא לעדן וביום הראשון לירח אוגוסט אחזה אש באחת קצותיה ויגעו בהגחלים. שמנת ימים עמלו מלחי האניה לכבות האש ועמלם נשאר מעל. ביום התשיעי נאלצו לעזוב את האניה וימלטו בשלש אניות קטנות וישימו פניהם לבא אל ס"ט העלענא. מפני הסער הגדול אשר היה בים נפרדו האניות הקטנות אשה מרעותה ומשתים מהן לא נודע דבר עד היום, ואך האניה השלישית נראתה למלחי אנית קיטור אחת האללאנדית והאנשים אשר היו בתוכה ניצולו. משמנת האנשים אשר באו אליה בראשונה נשארו אך חמשה. שנים נטבעו, והשלישי הומת בידי החמשה לאכול את בשרו. בגבור הרעב עליהם גמרו אומר להפיל גורל להמית איש מהם להחיות את הנותרים. הגורל נפל על נער א' איטלקי ויומת. ובפגוע האניה ההולאנדית בהאניה הקטנה חמשת שעות אחרי כן לא נמצא עוד שריד מהנער האומלל בלעדי חתיכת כבד קטנה ומעט מדמו אשר נשפך על כותלי האניה. ככל הדברים האלה ספרו הנמלטים באזני הקאנסול הבריטי בסינגאפארע ובשבועת האלה נשבעו כי כנים המה.


"הלבנון", שנה אחת עשרה, מס' 22, 13 בינואר 1875, עמ' 7; "חבצלת", שנה חמישית, מס' 17, 5 בפברואר 1875, עמ' 4. העתק דיגיטלי באוסף עיתונות יהודית היסטורית של הספרייה הלאומית.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s