הודעת האנגלים ע"ד הקרב עם "גרייף" – 1916

מסביב למלחמה.

הודעת האנגלים ע"ד הקרב עם „גרייף“.

לפי"ד „רייטר“ מודיעה האדמירליציה האנגלית, כי בכ"ט פברואר פרץ קרב בין אנית-המרוץ העוזרת הגרמנית „גרייף“, אשר שט בתור אנית-מסחר נורווגית, ובין אנית-המרוץ האנגלית „אלקאנטארה“. הקרב הזה הביא לידי אבדן שתי האניות. האניה הגרמנית אבדה בעקב כדורי התותחים וה„אלקאנטארה“ (בעלת 15,850 טון) על ידי טורפידה שנזרקה בה. חמשה אופיצרים ו-115 איש מאנשי ה„גרייף“ נלקחו בשבי. האנגלים אבדו חמשה אופיצרים ו-69 איש. צריך להטעים, כי האויב ירה בכל העת למרות הצבעים הנורווגים שהיו מצוירים על האניה. הידיעה הזאת מתפרסמת עתה, מפני שמן הידיעה האלחוטית הגרמנית מתברר, שלהאויב נודע, כי „גרייף“ שרצתה לחקות את מעשיה של „המאעווע“ נהרסה בטרם הספיקה לעבור דרך שורת המשמר שלנו.

לזה מעירה הסוכנות של „וואלף“: מובן מאליו, שהאניה „גרייף“, אם גם השתמשה קודם במרמת-מלחמה המותרת, הרימה בשעת התחלת הקרב את הדגל הגרמני.

הקרב בין סיירות הסוחר החמושות RMS Alcantara ו-SMS Grief; המקור: ויקישיתוף

להלן מודיעה סוכנות „רייטר“ מום הכ"ה מארץ: מן הפרטים של הקרב בים הצפוני בכ"ט פברואר נראה, כי הקרב היה נמרץ מאד. אונית-האויב היתה מזוינת הרבה יותר מ„הגרייף“. האניה האנגלית ניזוקה קשה, אבל בכל זאת נראה היה, שהיא תצא כמנצחת, אפס, היא נפגעה בטורפידה. שתי האניות המטירו כדורים אחת על רעותה עד שנהרסו לגמרי. מקודם נטבע[ה] „גרייף“ ואח"כ ה„אלקאנטארה“. תיכף מהרו למקום הקרב אניות-מחבלות אנגליות אשר הצילו את הטובעים. כפי שמודיעים, הטביעו המחבלות גם תת-מימית גרמנית אחת. הגרמנים שנלקחו בשבי הובאו לעדינבורג. אחד מהם מת ונקבר בכבוד-צבא.

הערתה של סוכנות „וואלף“: כפי שמודיעים לנו ממקור נאמן, אינה נכונה כלל הידיעה בדבר הטבעת תת-מימית גרמנית.


"הצפירה", שנה ארבעים ושתיים, מס' 73, 28 במרץ 1916, עמ' 3. העתק דיגיטלי באוסף עיתונות יהודית היסטורית של הספרייה הלאומית.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s