נימנע מקבל באניותינו עמיגראנטים לאמיריקא – 1893

מכתבי סופרים

האמבורג 18 פעברואר. – באי כח חברות האניות השטות בים האטלאנטי הצפוני, שנאספו לאספה בעיר קאֶלן, החליטו להמנע מקבל באניותיהם את העמיגראנטים היוצאים לאמיריקא, ובמחלקה השלישית (צווישענדעק) יוכלו לנסוע אך בני אמיריקא השבים מאירופא, או הנוסעים לטיול ולראות את הארץ. כנראה יראים עוד בעלי האניות לפתוח את המחלקה הזאת בעד עמיגרנטים, בפחדם פן בבוא האניות לנויארק תאֻלצנה להסגר ימים רבים, וגם יען כי הנוסעים במחלקה השלישית עוברים תחת שבט בקרת נמרצה ע"י פקידי הכניסה בחוף נויארק ורבים מהם מוּשבים על עקבם על חשבון האניות.

הנוסעים במחלקה השניה עוברים גם עתה תחת הבקרת בבואם לנויארק, יען כי הפקידים המשגיחים על ביאת הגרים התבוננו ויראו כי חלק גדול מהנוסעים האלה יכירם מקומם על המכסה.

המצב הזה לא יארך זמן רב, ויש תקוה להחליט כי כשבת נשיא ארצות הברית החדש ה' קליוולאֶנד על כסא נשיאותו יבואו שנוים לטובה. – הנוסעים המתגוללים פה זה כביר באהל הבקרת ישלחו כלם בשבוע הבא לדרכם על מכסה האניות.

האניות ההולכות למונטריאל (קאנאדא) תחלנה להפליג בים ביום 15 אפריל. מחיר המסע הוא: 100 מארק בעד גדולים, 50 בעד קטנים מבני שנה אחת עד י"ב שנים, 9 מארק בעד ילדים פחותים מבני שנה.

חברת האניות זאת תקבל רק נוסעים במחלקה השלישית. המקום הנועד למען הנוסעים הוא כרובו במקום שבאניות אחרות הוכנו שם חדרי התפארה לבני עליה. הנוסעים יושבים ברחבה, לא יצרו צעדיהם, ואויר ואור צח לא יחסרו למו.

מאקס הירשפעלד.


"הצפירה", שנה עשרים, מס' 35, 22 בפברואר 1893, עמ' 3. העתק דיגיטלי באוסף עיתונות יהודית היסטורית של הספרייה הלאומית.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s