המכלית „אוקלהומה“ נחצאה לשנים – 1914

תלגרמי רויטר.

גשמים ואסונות אדם.

ניורק. – בחופי אמריקה המזרחים היו גשמים נוראים, כמה אנשים נטבעו.

– ידיעות אלחוטיות אומרות כי האניה „אקלהומה“ צוללת. הספינה הגרמנית „באואריה“ הצילה את רב החובל וחמשה מלחים. הם הודיעו כי עוד 24 איש נאבדו.

לונדון. מודיעים כי שנים ושלשים איש מהאניה „אוקלוהמה“ נאבדו.

לונדון. – האוקלוהמה היא שוה 110000 לי"ש היא היתה ידועה להיותר בטוחה שאי אפשר לה להטבע. רב החובל אומר כי פתאם נחצאה לשנים. עוד מקוים למצוא אחדים מהאנשים שנאבדו.


תלגרמי רויטר.

אסון האוקלומה.

נוירק. – בסירה אחת של ה„אוקלהמה“ נצולו חמשה מהנטבעים. הם מספרים כי האניה נדחפה בין שני גלים סוערים, וגל אחד עבר על ספון האניה. הקור היה נורא קבוצת אניות עמלו לשוא להציל את הנוסעים נשנו פה אותם המחזות שהיו בעת צלילת הולטורנה.

נויורק. חמשת האנשים נצילו ע"י האניה „גריגורי“. רב החובל הטה את אניתו אל סירת ההצלה שהכילה את נוסעי האוקלומה, בתקוה כי הגלים ידחפו בעצמם את הסירה אל האניה אבל הסירה נהפכה. ומלחי האניה שמו נפשם בכפם וירדו להציל את הטובעים. שני מלחים כמעט שנטבעו גם הם. חבלים הושלכו אליהם ושתי שעות עברו עד שיכלו להעלותם על האניה. זמן רב נדחפו מגל אל גל, אצל כתלי האניה, עד אשר נשללה היכולת מהאמללים להתאמץ וללחום עם הגלים. נוסע אחד מלבד החמשה שהעלוהו מת תכף כשהוא קפוי מקור, שני המלחים שצללו גם הם עתה במצב מסוכן מאד.


"מוריה", שנה חמישית, מס' 416, 12 בינואר 1914, עמ' 4; מס' 417, 13 בינואר 1914, עמ' 3. העתקים דיגיטליים באוסף עיתונות יהודית היסטורית של הספרייה הלאומית.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s