אנית-קיטור אמריקנית פגשה את דרייפוס – 1899

תלגרמות של הצפירה.

(מאת האגינטורא הרוסית וממקורים שונים).

[…]

פאריז 1 (13) יוני. מקאיענא מודיעים מיום 10 לח"ז באמצעות הפקידות: אתמול הובא הקאפיטן דרייפוס לאניה המכונה Sfax. שלטון הצבא הסגיר את האסיר ביד הקאָמאנדאנט קופֿיניער די נורדיק, כפקודת הממונים על השגחת בתי המאסר. הקאפיטאן דרייפוס לבוש בגדי העם, וגם החל לגדל את זקנו. הנאשם הובא אל התא של פקידים, ששם נקבע לו מדור, ואצל הפתח עומד שוטר מזוין לשמרו. בעת אשר הובא דרייפוס אל האניה עמדו אך השוטרים והפקידים לבדם על המכסה. האניה הפליגה בים ביום 10 לחדש זה בשעה 6 עם 20 רגעים בבקר והיא שטה ישר לברעסט עיר החוף בצרפת.


"הצפירה", שנה עשרים ושש, מס' 122, 14 ביוני 1899, עמ' 3. העתק דיגיטלי באוסף עיתונות יהודית היסטורית של הספרייה הלאומית.

הסיירת הצרפתית Sfax. מקור: ויקישיתוף

טלגרמות.

[…]

– ביום 17 יוני נפגשה אנית-קיטור אמריקנית, ושמה „גאָנפֿאלאניא“, עם האניה „ספֿאקס“, במרחק עשרים מיל מסעיף הסלע הירוק. רב החובל מספר, כי האניה „ספֿאקס“ הלכה לאט. הוא ראה את דרייפֿוס עומד על ספון האניה; פניו כפני זקן חולה, שער ראשו הפך לבן כלו. בירות האניה האמריקנית לאות ברכת שלום נתן דרייפֿוס כבוד שתי פעמים, לדגל צרפת ולדגל אמריקה. האניה „ספֿאקס“ נכונה לעמד ארבעה ימים בנמל אשר אצל סעיף הסלע הירוק. היא קבלה פקודה לעמד מלכת אצל מאדירה ואחרי כן על איי אזור. פקודות הממשלה החדשה, אשר קבלה במאדירה, מצוות אותה, כי לפני הגיעה אל איי אזור תלך לה לפואנט-דע-סען-מתיא. החוף, אשר שם יעלה דרייפֿוס על היבשה, לא ידוע עוד. פקיד הפוליציא אמר, כי רק ששה אנשים יודעים, איפה ומתי יעלה דרייפֿוס על היבשה. שוטרי הפוליציא מוסיפים להתאסף ולבוא ברעסטה.


"המליץ", שנה שלושים ותשע, מס' 135, 30 ביוני 1899, עמ' 3. העתק דיגיטלי באוסף עיתונות יהודית היסטורית של הספרייה הלאומית .

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s