מגפת הגרמנים על הים – 30 באוגוסט 1914

המלחמה הגדולה.

[…]

מגפת הגרמנים על הים.

לונדון. לשכת העתונות מודיעה, שהצי הבריטי התנפל על הצי הגרמני ליד האי הלגולנד. שתי אניות-מרוץ גרמניות נטבעו, האניה השלישית נעלמה בערפל ואח"כ טבעה, בהיותה כולה אחוזה להבות. מן האניות האנגליות לא אבדה אף אחת.

לונדון. לשכת העתונות פרסמה את ההודעה הזאת: בבוקר השכם אחז הצי האנגלי בפעולות מוצלחות נגד הצי הגרמני ליד אמת־הים בהלגולנד. גדוד חזק של אניות-מוקש, בהשענו על אניות-מרוץ קלות וגם על אניות גדולות, יחד עם סירות תת-מימיות, התנפל על גדוד אניות-מוקש גרמניות ואניות-מרוץ, שהגינו על המבואות אל החוף הגרמני. אניות-המוקש האנגליות נהלו מלחמה עצומה עם אניות האויב. אניות האנגלים שבו בסדר נכון מבלי נזקים. שתי אניות-מוקש גרמניות נטבעו, מן הנותרות ניזוקו הרבה. אניות-המרוץ האנגליות התנפלו על אניות-המרוץ הגרמניות. אנית-מרוץ קלה של [הכתוב משובש] הגרמנית „מאינץ“ בקבלה רק נזק קטן. האסקדרה של אניות-המרוץ הטביעה את אנית-המרוץ הגרמנית מטפוס „קעלן“. אנית-מרוץ שלישית גרמנית, אחוזת להבות, צללה תהומות. באופן כזה השמידה האסקדרה האנגלית את כל אניות-המרוץ הגרמניות שנלחמו כנגדה. האסקדרה של אניות המרוץ הגדולות, שעליה התנפלו הסירות התת מימיות, לא סבלה נזקים. אף אניה בריטית אחת לא קבלה נזקים קשים. אבדות האנגלים בהרוגים הן מועטות מאד.

לונדון. לפי ידיעותיה של לשכת העתונות מודיעה אנית-המרוץ „ליוורפול“, שהיא שבה עם תשעה אופיצרים גרמנים ופ"א מלחים שנשבו. ביניהם יש פצועים רבים. יש יסוד לשער, שניצולו עוד הרבה מלחים גרמנים.

לונדון. משערים, כי אחרי המפלה שנחל הצי הגרמני, לא תהיה לו עוד היכולת לטמון מוקשים בים הצפוני ולהשפיע באופן כזה על מסחר הים של הממלכות הנייטרליות. מאנטוורפן מודיעים ע"י הטלגרף, שהעיר מאלין, שעליה הרעישו הגרמנים, נעזבה ע"י התושבים. בעיר אין גם גרמנים.


"הצפירה", שנה ארבעים, מס' 189, 30 באוגוסט 1914, עמ' 1. העתק דיגיטלי באוסף עיתונות יהודית היסטורית של הספרייה הלאומית.

[קרב מפרץ הלגולנד]

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s