אבדן אניות – 4 ביולי 1915

המלחמה.

(טלגרמות מאת הסוכנות הפטרוגראדית)

[…]

אבדן אניות.

לונדון. אנית-הדואר האנגלית „ארמיניאן“ נטבעה ע"י תת-מימית ביום השני לשבוע ליד חופי קורנועל. אבדו אחדים מן המלחים.

לונדון. האניה „ארמיניאן“ שטה מניופורט-ניוס. הניצולים מבין המלחים באו לקאַרדיף, הם מודיעים שראו את התת-מימית בגובה איי סילי ונסו להמלט, אבל היא הדביקה אותם וירתה באניה כדורים אחדים. המלחים הורידו סירות-הצלה. התת-מימית זרקה אז מוקשים והטביעה את האניה. מספר המלחים הגיע לחמשים איש, וביניהם י"א אמריקנים.

וואשינגטון. הודעת הקונסול האמריקני בבריסטול ע"ד אבדת אמריקנים בשעת טביעת ה„ארמיניאן“ עוררה סנסציה בחוגים הרשמיים, שהאמינו בשמועות ע"ד תשובתה הרצויה של גרמניה על הנוטה האמריקנית. החוגים הרשמיים אינם סוברים, שנעשתה בקורת באניה ושהנוסעים ניצולו לפני הטבעת האניה. פערזש-ג'יראד קבל פקודה לדרוש בלונדון ובברלין פרטים ע"ד ההטבעה הזאת.

לונדון. האניה „מעדי“ העלתה היום על החוף בדינמור למזרח החוף דבוטערפורדי עשרים איש ממלחי האניה השוטלנדית, בת 7500 טון, שנטבעה ע"י תת-מימית בבוקר במרחק ששים מיל מקווינסטאַון משערים שגם יתר המלחים ניצולו.

לונדון. התת-מימיות הגרמניות הטביעו במוקשים במשך הימים האחרונים את האניה הנורביגית להעברת עשת „קאנבויסקענעט“, ששטה מפורטלנד לליוורפול, את האניות הנורביגיות „געזע“, ששטה מחריסטיאניה לרעקא ו„טאין-מאדנה“, ששטה עם משאי לליט, במרחק של עשר מילין מאולעזונד, ולבסוף הטביעו בכדורים אניה נורביגית „חוטקא“ במרחק שלשים מיל מן החוף הדרומי של אנגליה. המלחים ניצולו.

קופנהאגן. מטרונטהיים מודיעים, כי באניה נחקרו הנצלים מאנית הנורווגית „סויניארל“ שנטבעה. לפי דבריהם נטבעה האניה על-ידי מוקש. לפני ההטבעה ראו אחדים סמוך  לאניה תת-מימית. המפץ היה תיכף אחרי שנעלמה תת-המימית. האופיצר השני של האניה ראה אחרי המפץ שתי לשונות אש אדומות.

לונדון. ע"י תת-מימית נטבעו ליד ליזארד אניות הקיטור האנגליות „קוקאזיען“ ו„אינגלמור“. המלחים עלו על החוף בפאלמוט.

אנית המפרש „וולביורי“, בת 4,000 טון, עם משאוי של צוקר מקובא, אשר שטה לקווינסטאון,  נטבעה על ידי תת-מימית ליד חופי אירלנדיה. המלחים ניצולו.

לונדון. ספינה אנגלית, ששטה מפארטבורו לניו-פורט, נטבעה ע"י תתמימית ליד ברויחר. תשעה מן המלחים ניצולו ע"י מחבלת-מוקשים.

לונדון. הללויד מודיע מבאלטימורה שבאירלנדיה, כי הספינה הנורווגית „טיסטליבאנק“, שהיתה טעונה חטים וששטה לבאחטיאבלאנקו, נטבעה בלילה שעבר ליד פאסטנעט. חלק מהמלחים ניצולו.

רומי. ראש השטאב של הים מודיע: „אתמול בחלק העליון של הים האדריאטי השליך מעופף צרפתי מגובה של ט"ו מטר שתי בומבות על התת-מימית האוסטרית U 11. הבומבות התפוצצו מתחת למים קרוב למגדל הפריסקופ, וכפי הנראה, התוצאות מוצלחות.


"הצפירה", שנה ארבעים ואחת, מס' 140, 4 ביולי 1915, עמ' 2. העתק דיגיטלי באוסף עיתונות יהודית היסטורית של הספרייה הלאומית.

[Armenian, Cambuskenneth]

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s