החרמת אניות אשכנז במלחמת הבורים – 1900

טלגרמות.

[…]

דורבאן. – אנית הקיטור „הרצג“, אשר לחברה האשכנזית למשלוח אניות למזרח אפריקה, נתפשה ביד אנית מצפה אנגלית ותובל הנה.

לונדון. – העתון „פרעסס אסאָציאציאָן“ מודיע, כי המרקיז סליסבורי שהה שלשם זמן רב במיניסטריום לענינים חיצונים, ושם נועץ עמו הפרקליט הראשי וועבסטער והקטגור הראשי פינליי. כפי הנשמע נועצו בדבר שאלת נכבדות בזכיות העמים, אשר נתעוררו על ידי החרמת אניות אשכנז. במרוצת היום דבר גם ציר פרטוגל על אודות זה במיניסטריום לענינים חיצונים.

האמבורג. – לפי דברי הטלגרמה, אשר קבלה החברה האשכנזית למשלוח אניות למזרח אפריקה, נקרא דרור לאנית הפאָסט „גנרל“. אנית הקיטור הזאת עסוקה כעת בטעינת סחורה ומקוים, כי ברביעי בשבת נכונה תהיה לצאת לדרכה.

* * *

[…]

דורבאן. – אנית הקיטור „הרצג“ נעצרה בצפונו של מפרץ דילאגואה ואחרי כן נמסרה לבית המשפט לעניני מלקוח. שר הפלך הפרטוגלי, אשר בגליל ואמביזה, נמצא גם הוא בין הנוסעים, אשר אמרו לנסוע אל מפרץ דילאגואה. פקידי הים הציעו לפניו לנסוע שמה באנית קיטור של הממלכה.

* * *

[…]

דורבאן. – ביום 27 דצמבר (8 יאנואר) אחר הצהרים נקרא דרור לאנית הקיטור האשכנזית „הרצג“. מפני האניות הרבות, אשר נאספו ובאו פה, לא יכלה אנית הקיטור לבוא אל החוף, וראש בית הדין לעניני מלקוח מאן לבקר את דבר המשפט כל זמן אשר תעמד האניה על עוגנה מחוץ לחוף. בין כה וכה גלתה החקירה המדויקה, אשר חקר ודרש רב החובל סקאָט, כי אין סבות מספיקות לעצור את האניה. ובעבור זה נקרא לאנית הקיטור דרור על פי פקודת רב החובל סקאָט ובלי דעת בית הדין לעניני מלקוח.


"המליץ", שנה שלושים ותשע, מס' 288, 9 בינואר 1900, עמ' 3; מס' 290, 11 בינואר 1900, עמ' 3; שנה ארבעים, מס' 1, 14 בינואר 1900, עמ' 3. העתק דיגיטלי באוסף עיתונות יהודית היסטורית של הספרייה הלאומית.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s