ניצולי הספינה הנשברה „דראָט“ – 1899

חדשות שונות.

[…]

אנית הקיטור הבריטי „וואודרוף“, אשר הלכה מהאמבורג לטשארלסטאן, פגשה בדרכה ביום 31 אויגוסט מאתים וחמשים פרסאות מהעיר הנזכרה אחרונה ברפסודה קטנה, אשר עליה ישבו שני אנשים. רב החובל מילבורן שלח אניה קטנה ושני האנשים הובאו על האניה. שני האנשים האלה היו יתר הפליטה מן הספינה הנורוויגית „דראָט“ אשר נשברה ביום 15 אויגוסט לרגלי סער המתחולל אשר עבר עליה בהיותה בדרכה מפאסקאפולא לבואנוס איירעס. שמות שני האמללים האלה הם אַנדרערזאן וטהאָמאַזאָן. אנדערזאן נשתגע מרוב המצוקות וינשך בשניו את רעהו טהאמאזאן ויעש בו חבורות ופצעים נוראים.

אנית הקיטור האשכנזית טיטאניה כבר הצילה ביום 22 אויגוסט את אחד המלחים מן הספינה „דראט“ הנשברה, אשר מצאה אותו נלחם בשארית כחו עם משברי הים, ותביאהו לפילאדלפיא. הוא ספר אשר רב החובל של הספינה „דראָט“ עם שבעה מלחים נטבעו כאשר נשברה הספינה, ושבעה מלחים אחרים עם הפקיד העומד בראשם, הצילו את נפשם על חלק אחד מהספינה הנשברה, אולם גם חלק הספינה הזה נשבר לשנים, ששה מלחים נשארו על חלק אחד והוא עם הפקיד נשארו על החלק השני, והם התרחקו תמיד יותר ויותר מששה חבריהם האחרים. ביום הרביעי לשבתם על חלק האניה השבורה קצה נפש הפקיד בחייו ויקפוץ אל הים והוא, המלח, נצל מהאניה האשכנזית.

טהאמאזאן מאשר את דברי המלח הנזכר אשר הוא עתה בפילאדלפיה והוא אומר אשר אחד מששה המלחים נשתגע וקפץ אל הים. שני מלחים אחרים לא עצרו עוד כח להחזיק בידם את הרפסודה (חלק הספינה הנשבר אשר התרחק מחלק הספינה אשר עליו נמצאו הפקיד והמלח אשר בפילדלפיה) והם נפלו אל הים ונטבעו ונשארו רק שלשה מלחים, הוא עם אנדערזאן המשוגע עתה, ומלח אשכנזי אחד, והם כמעט מתו מרעב וצמאון והם גמרו אומר ביניהם להפיל פור, מי מהם יהרג כי יהיה לברות להשנים האחרים, והגורל נפל על המלח האשכנזי ושני חבריו נפלו עליו ויהרגוהו וימוצו את דמו מעורקיו. מיד אח"כ נשתגע אנדערזאן והוא נפל עליו וינשך בשיניו את פניו וחזהו ונוראה היתה המלחמה בין שניהם וטהאמאזאן הוכרח כל רגע לעמוד על נפשו עד כי כחותיו עזבוהו את המשוגע וטהאמאזאן ראה את עשן ארובת האניה „וואודרוף“ וההצלה באה. הוא וחברו המשוגע הובאו אל בית החולים בנויארק. ציר נורוויגיה יעשה חקירה ודרישה בדבר הזה. 

(הפסגה)


"חבצלת", שנה שלושים, מס' 4, 13 באוקטובר 1899, עמ' 6. העתק דיגיטלי באוסף עיתונות יהודית היסטורית של הספרייה הלאומית.

Drot

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s