אסון האניה „צאריצה“ – 1914

טלגרמות.

(עפ"י הסוכנות הטלגרפית הפטרבורגית).

[…]

קאזאן. בשעה השניה בלילה שלפני 14 ביוני נפלה דלקה במחלקה הרביעית שבאנית הנוסעים „צאריצה“ של החברה „וואלגה“ בלכתה לניז'ני. הנוסעים קפצו אל המים. אחדים אבדו. האניה נשרפה.

קאזאן. רב הנוסעים באניה „צאריצה“ נתקבלו באחת אניות החברה „סאמוליוט“.

קאזאן. כשראו נוסעי „צאריצה“ את הרעה הקרובה, הוליך רב החובל את האניה אל שפת הנהר, שהחול רב בה. אבל האניה עמד על גל חול במרחק 20 סאז'ין משפת הנהר. הנוסעים קפצו אל המים בעומק שתי אמות ולא היה אפשר להציל עוד. לפי מה שמשערים טבעו עשרה אנשים.

קאזאן, 15 ביוני. הוברר, שמספר האובדים ע"י הדלקה שנפלה באניה „צאריצה“ הוא 11 איש מהעובדים בה ומהנוסעים.

* * *

קראסנויארסק. משנים עשר הטובעים באניה „צאריצה“ נמצאו 7. מספר הנשרפים לא נודע. תחלת הדלקה היתה בחצי הלילה שלפני 14 ביוני. כל הנוסעים היו ישנים באותה שעה, והחרדה גברה מאד. רב החובל נאזארוב יצא אחרונה מהאניה וקפץ אל הנהר. קופת הכסף והכתבים נשרפו. הנהגת חברת האניות נתנה למוצלים שנים שלשה רובלים לאיש להוצאות הדרך. סבת הבערה לא נודעה. נזקי החברה עולים יותר משלשה מיליונים, מלבד מה שהנוסעים הנזוקים עתידים עוד לתבוע מהם. מאסטראחאן עד מקום המעשה התחילה האניה בוערת שלש פעמים.


"הזמן", שנה רביעית, מס' 136, 29 ביוני 1914, עמ' 3; מס' 137, 30 ביוני 1914, עמ' 3. העתק דיגיטלי באוסף עיתונות יהודית היסטורית של הספרייה הלאומית.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s