כוחו של הצי היאפאני – 24 בפברואר 1904

כח יאפאן. (א)

לרגלי המלחמה נכבד הדבר להגביל ולסמן בדיוק האפשרי את כחות-הצבא של השונא. לזאת שמנו לקו ולמשקלת ביחוד את דברי המאמרים, אשר באו זה לא כבר על דבר השאלה הזאת בעתונים „קאֶלנישע צייטונג“ ו„פראנקפורט. צייטונג“, עתונים, אשר אין כל יסוד לחשוד אותם בנטיה להגדיל או להקטין כחות יאפאן, תחת אשר מעתונות האנגלית, למשל, קשה הרבה מזה לחכות להערכה נכונה.

יאפאן היא ממלכת-איים, ועל כן במקרה-מלחמה עם רוסיא, המלה הראשונה, ואולי גם המחלטת תהיה לציי שני הנלחמים האלה.

מה הוא מעמד הצי היאפאני? יאפאן החלה לחקות את הדוגמאות האירופיות בדבר צבא הים בטרם חקתה את הדוגמאות בחילה אשר ביבשה. צעדיה הראשונים בשדה המערכה הזה כבר היו בראשית שנות השבעים. מנהליה ומוריה היו פקידים אנגלים. בלכתו בעקבות אנגליא, הגיע הצי היפוני בימינו למדרגה גבוהה בהתפתחותו וימלא את תעודתו במלחמת חינא, – אמנם נגד אויב החלש ממנו. יאפאן לא שתה את לבה אל ההוצאות היותר גדולות ותהי מטרה אחת לפניה אף לרכוש לה אניות צבא מצוינות, ומגמת פניה היתה תמיד לפתח ולהגדיל את צי המלחמה אשר לה, בהשענה, כנראה, על ההנחה, כי רק הנצחון במלחמת הים ערובה נאמנה היא להשתרר ולשפוך ממשלה על הים. מעבר השני, המריצוה התנאים הגיאוגרפיים, שטח ארצה הגדול שעל החוף, להכנת אמצעים לאט לאט לבטחון הגנת הארץ.

כחות הים של יאפאן יפרדו לשלשה ראשים: צי המלחמה, אניות המרוץ והאניות להגנת היבשה. ערך גדול לאניות-השריון והמרוץ החזקות והגדולות, אבל גם אניות הצבא הקטנות מאלה וביחוד אניות-הפחים לוקחות מקום נכבד בעת מלחמה. יאפאן שלטת בצי בעל שש אניות-מלחמה ושש אניות מרוץ גדולים בנויות בתבנית חדש וחזק. מהירות ההליכה של אנית-המלחמה היותר מאחרת ללכת, דבר אשר ערך נכבד לו לתנועת הצי כלו, היא, לפי אשר נראה לדעת עפ"י נסיון, בת 18 חבילה (קנאטען) ומחצה, בעוד אשר המהירות היותר גדולה של אניות המרוץ, אשר עליהן ביחוד לעשות טיולים הנה והנה להתנפל פתאם על האויב עולה עד 23 חבילה.

שמות אניות המלחמה המה: „יאשימא“, „שיקישימא“, „אסאהי“, „האטסוסע“, „מיקאסא“, „פואי“, היותר קטנות שבהן הנה השתים האחרונות מכילות 12,300 טאנן; הֵנָה גם האניות היותר ישנות שׁבַצי, אף אם החלו להפליג בים לא קודם שנת 1896. שלש אניות-המלחמה הראשונות הנקובות בשמותיהן למעלה כמעט שוות הנה בגדלן: הנה כאו"ו מהן בת-קבול של 15 אלף טאָנן ותחל לעבוד את עבודתה בשנות 1900–1899. להיאפאנים עוד אנית-המלחמה החינית מלפנים „צזין-יוען“ המכילה 7,300 טאָן, אשר לבדו על הנהר יאלו, אך בגלל אשר מהירות לכתה לא תגדל מארבע עשרה חבילה, ספק הוא אם ישלחוה על פני המים בימים הראשונים. הדבר הנותן כח מיוחד לאניות-המלחמה היאפאניות הוא הזדיינותן האַרטיללערית הנפלאה במינה. לכל אחת ואחת מהן 4 קני-קלע. מלבד זה להאניות „פואי“, ו„יאשימא“ גם עשרה קני-קלע בני שש אצבעות לכאו"א ולהאניות הנותרות ארבעה עשר קני-קלע.

י. י. ב.

* * *

אוניית המערכה היפנית "שיקישימה", 1900. מקור: ויקישיתוף

כח יאפאן. (ב)

לכל אניות הצבא של יאפאן מעשה התכנית (קונסטרוקציא) החדשה קני-קלע של אַרמסטראָנג וכלי-תותח ממהרים לירות. מספר קני הצבא מקני התותח אשר בהאניות האלה רב הוא עד מאד, אך לתוצאות מלחמת הים ערכו הוא מהמדרגה השניה. מספר קני המרכבה הוא ממוצע בין 600 על כל אחת ואחת מאניות המלחמה היותר ישנות ובין 935 על האניה „מיקאַסאַ“. לחצי אניות הצבא ארבעה קנים ולחצי השני חמשה קנים להשלכת הפחים החוצה. אניות המרוץ היאפאניות החזקות אניות מופת הנה. הן נבנו בשנות 1900–1898 ומכונות בשם „איוואַטע“, אַסאַמאַ“, „יאקיראַ“, „אידסומאָ“, „יאַקומאָ“, אַסומאַ“. אניות המרוץ היותר קטנה „אַסאמאַ“ מכילה 9,436 טאָן, היותר גדולה „יאַקומאַ“ 9850 טאָן, וארבע הנשארות מן 9750 עד 9,800; מהירות אנית-הצבא היותרת מאוחרת ללכת היא בת 20 חבילה. התותחנים האלה כמעט ששוים הם בכלן; לכל אחת מאניות המלחמה ארבעה קני קלע בני שמונה אצבעות. נוסף על זה להאניות „טאקיווא“, „אסוואַטע“, „אידסומאָ", „אַסאמאַ“ מלבד התותחנים הקטנים, ארבעה עשר קני קלע בני שש אצבעות, ולשתי אניות הנותרות שנים עשר קנים כאלה. מספר קני המרכבה הוא ממוצע מן 482 עד 672 איש. כל אניות הצבא, מלבד „יאַקומא“ הנבנה בשטעטין, נבנו באנגליה. הנה כן שלטת יאפאן כעת בצי מלחמה של 143 אלפים טאָן, הממהר לרוץ אורח בערך 18 חבילה. את המספר הכולל של מרכבות כל צי הצבא אפשר לחשוב עד 31 אלף איש. הפקידים לקוחים מקארפוס הים הקאדעטיים, והלמוד שמלמדים אותם מתנהג באופן מקביל אל חקי הצי האנגלי. השכלה יותר גבוהה יש לאקדימית הים בטוקיא. הקארפוס אשר להמודדים מתמלא מחניכי בית הספר אשר ביאָקאָסאַק. מבואי הים אשר לצבא בנוים ביאָקאָסאַק, בקוריא, סאסעבא ובמאמסורי. בעיר יאקאסאקא, הקרובה ליאקאהאמה נמצאים בתי מלאכה גדולים ובית תקון לשברי האניות. כל התקונים יכולים להעשות בבתי התקון האלה, אשר אורך הגדול שבהם הוא 735 רגל. ובתי המלאכה מעמידים וממציאים כלי-קלע שונים למיניהם. ערך גדול ונכבד כזה גם להעיר קוריאה הסמוכה להיראָשימי, אשר בה שני בתי תקון, בית חרשת ליציקת כלי התותח, וכיוצא בזה. העיר סאַסעבא בנויה על אם הדרך בין נאגאסאקי ובין שימאנאסעקי ומסתרת בחוף הים אשר לה את האסכדרא היאפונית היותר חזקה, היוצאת להתהלך אנה ואנה על פני הים הצהוב. בהנמל אשר שם יש אוצרות גדולים של פחמים וצרכי אוכל וכלי מלחמה, בתי חרשת למעשה המכונות למיניהן ובית מלאכת האניות אשר ארכו 430 רגל. העיר מייסורי נמצאת על החוף המערבי ולע"ע לא הגיעה למדה גדולה בהתפתחותה. לרבוי המקומות השונים האלה אשר בהם יוכל הצי למצוא את כל הנחוץ לו למלוא הכנותיו ולמעשי תקון הספינות יהיה ערך כביר בעד יאפוניא במלחמתה הנוכחית עם רוסיא.

י. י. ב.


"הצפירה", שנה שלושים ואחת, מס' 36, 24 בפברואר 1904, עמ' 2; מס' 37, 25 בפברואר 1904, עמ' 2. העתק דיגיטלי באוסף עיתונות יהודית היסטורית של הספרייה הלאומית.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s