אבדן אניות / 27 ביוני 1915

אבדן אניות.

לונדון. ביום ג' הטביעה סירה תת-מימית גרמנית בקרבת האי פיראיל את האניה הפינית „לעאָ“. למלחי האניה ניתן זמן של 15 מינוטות לשבת בסירת הצלה. המלחים הועלו על ירכתי אנית-קיטור דנית, אשר הביאה אותם ללרוויק.

קופנהאגן. אנית הקיטור „נובה“ באה מברגן עשרים איש ממלחי אנית הקיטור „טרומה“, אשר נתקלה במוקש והוצתה באש ע"י סירה תת-מימית גרמנית ליד איי שוטלנדיה. „טרומה“ הכילה 1557 טון והלכה ללונדון. הסירה התת-מימית משכה בחבלים את סירת–ההצלה עם המלחים אל אנית הקיטור „נובה“.

לונדון. אנית-הקיטור „פלאמה“ הודיעה, שהיא הצילה ליד פיטרהעד את המלחים שצפו על פני גלי הים מן האניה „המשנה-למלך אברדין“, אשר הטבעה בלילה שעבר ליד איי שוטלנדיה, במרחק 25 מיל למזרחם של איי סקערי. לדברי הנצולים, טבעו חמשה מלחים.

גטיבורג. לפי ידיעותיו של העתון „האנדעלס טידנינגען“, הודיעה אנית-מוקש שוודית, אשר באה אתמול מסקאנין, בשם מללחי סירות-מוטור דניות, שסירה תת-מימית אנגלית הטביעה ארבע אניות-מחבלות-מוקשים גרמניות בין גירטסקאלע וגענעהולמן.

טעות.

קופנהאגן. נתפרסם דבר החקירה שנעשתה על ידי שלטונות גרמניה ע"ד הטבעת אנית-הקיטור הדנית „זעבורג“ בים הצפוני ביום 17 מאי. האניה הטבעה ע"י סירה תת-מימית גרמנית עפ"י טעות. מפקד הסירה חשב, שהאניה אינה שייכת לממלכה נייטרלית, מפני שאי אפשר היה להבחין לא את הדגל ולא את יתר הסימנים בשעה שהוצא המוקש. ממשלת גרמניה פקדה על צירה בקופנהאגן להביע צער עמוק והודיעה שהיא נכונה להשיב את דמי הנזק, והציעה להועיד מומחה, אשר יעריך ביחד עם מומחה גרמני את כמות הנזק.


"הצפירה", שנה ארבעים ואחת, מס' 134, 27 ביוני 1915, עמ' 2. העתק דיגיטלי באוסף עיתונות יהודית היסטורית של הספרייה הלאומית.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s