על הים – 21 באוקטובר 1914

חדר טלגרף אלחוטי באוניית נוסעים, 1910. תצוגה במוזיאון הימי של אולבורג, דנמרק. מקור: ויקישיתוף.

על הים.

פטרוגרד. – (רשמי). אניות מתחת-למים גרמניות הסתערו פתאם על אנית-המלחמה הרוסית „אמירל מקרוב“ אך לא השיגוה. אח"כ תקפו את האניות הצולבות „פלדה“ ו„ביאן“ ששוטטו בים הבלטי. האניה הראשונה נטבעה יחד עם כל נוסעיה.

פטרוגרד. – (רשמי). אניות-צולבות רוסיות תקפו את האניות הגרמניות השטות מתחת למים בים הבלטי ואחרי מערכה תכופה הטביעו שתים מהן.

הלסינגפורס. – אסכדרה חזקה שעליה מתנופף דגל הנסיך הנרי מפרוסיה עוגנת באיי אלנד.

לונדון. – האמיריה מודיעה כי הצלבן „ירמיט“ הטביע את האניה הגרמנית „מרקומניה“ אצל סומטרה ותפס גם את האניה היונית „פונטופורוס“, מפני שלוה יחד עם האניה הנזכרה את הצלבן הגרמני „אמדן“. ששים גרמנים נלקחו שבי.

ממשלת אוסתרליה מודיעה כי האניה הגרמנית „קומט“ נתפסה אצל ראבול עם תחנה שלמה של תלגרף אלחוטי.

פטרוגרד. – לרגלי מציאות המשוטטות הגרמנית בכניסת חבל פינלנדיה וכמו כן תרפידים על החוף הרוסי, הוכרחה הממשלה הרוסית לשים מכרות ומוקשים בים, מחבל רינה ועד איי אלאנד.

לונדון. – האניה ההולנדית „נורדס“ שהלכה מניו-יורק לרוטרדם, הודיעה בתלגרף-אלחוטי, שהיא נפגעה במכרה בים הצפוני והיא משתדלת להציל את עצמה. שבעה מנוסעיה נפצעו.

לונדון. – האמיריה מודיעה כי צלבן אחד בלוית נגד-תרפידים נפגשו בארבעה נגד-תרפידים גרמנים בחוף ההולנדי ביום הט"ו לח"ז. כל ארבעת נגד-התרפידים הגרמנים נטבעו. מהאנגלים נפצעו אופיצר אחד וארבעה מלחים. נגד התרפידים האנגלים נזוקו נזק קל. 31 גרמנים נלקחו שבי.

רומא. – לפי תלגרמים שהגיעו ביום הראשון (שבוע זה) מחופי הים האדריאטי, שוררת התרגשות עצומה בין תושבי החופים האלה לרגלי המכרות האוסתריות שהונחו שמה ושמקפיאות את מהלך המסחר והאניות. תעשית-הדיגות פסקה, ועי"ז יפרוץ רעב בין התושבים.


"החרות", שנה שביעית, מס' 16, 21 באוקטובר 1914, עמ' 2. העתק דיגיטלי באוסף עיתונות יהודית היסטורית של הספרייה הלאומית.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s