על הים – 11 בדצמבר 1914

הסיירת הבריטית Monmouth, ציור מאת W.F. Mitchell ב-Brassey's Naval Annual, שנה 1903. המקור: ויקישיתוף.

על הים.

רוטרדם. – האמיריה האנגלית מודיעה כי בהיות שלא הגיעו לה ידיעות ע"ד מצב אניות-המרוץ האנגליות „מונמוט“ ו„גוד הופ“ צריך, איפוא, לחשוב אותן כאבודות בשביל הצי האנגלי. (האניות הללו הוטבעו ע"י האסכדרה הגרמנית של הים-השקט בראשות האמירל פון שפיי בחופי שילי. – המערכת).

ברלין. – אנית-המרוץ הגרמנית „ברלין“ הגיעה לחופי דרונטהיים (בנורבגיה) כשהיא ניזוקה. אחרי שעמדה יותר מהזמן הקבוע פרקו שלטונות נורבגיה את כלי-נשקה מעליה.

פריז. – ה„טן“ מהלל את מפקד אנית המרוץ הגרמנית „אמדן“ שהוטבעה על-ידי אנית-המרוץ האנגלית „סירניי“, ביחוד על היחס המצוין למלחי האניות הטבועות על ידו.

כן, למשל, הוא מספר כי מלחי אנית-התרפיד הצרפתית „מוסקה“, שנטבעה ע"י ה„אמדן“ בחופי הודו-סין, הובלו כלם על-ידי ה„אמדן“ לחוף סבננה (בהודו-סין) והורדו אל החוף.

רוטרדם. – אנית-המרוץ הגרמנית „קרלסרוהה“ הטביעה במימי אוקינוס האטלנתי את אנית-המסחר ההולנדית „מריה“ שהובילה חטים וקמח מאמריקה-הדרומית לאנגליה.

לונדון. – לסוכנות „רייטר“ מודיעים מטוקיו כי אנית-מוקשים יפנית פגעה במוקש במפרץ „קיאו-טשאו“ ותצלול. כמעט כל מלחיה נצולו והורדו ל„טסונג-טאו“.

וינה. – אנית-המסחר האוסתרית „מטקוביטש“, שהלכה מטרייסטה לדלמציה, פגעה במוקש ונטבעה. רוב אנשיה נטבעו יחד אתה.

טרייסטה. – אנית-הפחמים „ז'וזפין“ של חברת אניות אמריקנית טבעה על-יד חוף פולה, בנסעה מחופי דלמציה. סבת טביעתה אינה ידועה. משנים-עשר מלחיה נצולו 6.

קופנהגן. – לעתונים המקומיים מודיעים כי בנמל-המלחמה הגרמני קייל עובדים הגרמנים במרץ רב בכדי להכין שם מקום לכל אניות-המלחמה הגרמניות שתצטרכנה מחמת הקפאת הים הבלטי להכנס אל התעלה.

ברלין. – הפקידים ההולנדים מצאו על חוף הולנדיה כ,300 מוקשים שהונחו שם ע"י האנגלים.

ברלין. – מודיעים כי אנית-השריון האנגלית „אודציוס“ פגעה במוקש שהושלך אליה ע"י סירה תחת-מים גרמנית. האניה נזוקה ועלתה על שרטון.


"החרות", שנה שביעית, מס' 60, 11 בדצמבר 1914, עמ' 1. העתק דיגיטלי באוסף עיתונות יהודית היסטורית של הספרייה הלאומית.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s