חברת אסדות וספנות חופית א"י – 15 בדצמבר 1920

בארץ ישראל.

[…]

ביפו נוסדה חברה בשם „חברת אסדות וספנות חיפה ארץ-ישראלית בערבון מוגבל, יפו“ לנסיעה והובלת משא באניות. החברה הזאת כבר מתקימת ומנהלת עסקיה. היא מובילה סחורות מארץ-ישראל לבירות, מצרים, בעברה בדרך הילוכה על פני צור, צידון, עכו, חיפא, עטליט, קפריה, עזה ואלכסנדריה.

החברה עומדת תחת השגחת הממשלה האנגלית המקומית ומטרתה היא לפתח את ההולכה וההבאה באניות במדה מרובה.

החברה היא קואופרטיבית ונוסדה ע"י חברים של החברה „אחדות העבודה“ והונה היסודי הוא במניות. הקרן, שבה [???] החברה הוא עשרים אלף לירות מצריות.

החברה אינה מסתפקת רק בהובלת סחורה, אלא תתעסק גם בהובלת נוסעים וביחוד תעמוד לימין המהגרים, לבל תנצלנה אותם החברות האחרות, המעבירות אותם מן האניות הגדולות, בבואן אל הנמל. (א.ה. זש.)


"הצפירה", שנה חמישים ותשע, מס' 270, 15 בדצמבר 1920, עמ' 4. העתק דיגיטלי באוסף עיתונות יהודית היסטורית של הספרייה הלאומית.

* * *

חילי הגדוד העברי בעד ארץ-ישראל

ביום התשיעי לנובמבר היתה, בקלוב פוע"צ בניו־יורק, אספה של מי שהיו חילים בגדוד העברי, והחלט להתאחד לחברה של לגיונרים, שמטרתה תהיה: להכין את החברים לארץ-ישראל לעבודות שונות של חקלאות ותעשיה, ולבא בקשרים עם פועלי א"י כדי לקבל ידיעות נכונות על נחיצות בעלי מקצוע ובאילו ענפי עבודה, וליסד שעורים מיוחדים ללמוד העבודות הנחוצות לא"י.

נבחר ועד זמני בן חמשה חברים, שתפקידו להכין תכנית לעבודה עד האספה הבאה.

האספה הכירה כמו"כ בנחיצות „חברת האניות הקואופרטיבית“ לבנין א"י, והחלט לעזור במכירת מניותיה באמריקה. בין החברים נמכר מספר מסוים של מניות.


"דאר היום", שנה שלישית, מס' 71, 16 בדצמבר 1920, עמ' 2. העתק דיגיטלי באוסף עיתונות יהודית היסטורית של הספרייה הלאומית.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s