מעשה גבורה של צוללת בריטית – 24 באוקטובר 1927

הצוללת L-4, ציור מאת William Lionel Wyllie, בסביבות 1918. מקור: ויקישיתוף.

מעשי פיראטים בסין

הונג-קונג, 2. אמש תפשו הפיראטים אניה סינית שהניפה דגל בריטי והרגו את הקברניט בסעדו בצהרים. הרגו גם את המכונאי הראשי והטילו את גופתו המימה. האניה נבזזה ואנשיה – המלחים וכמאה נוסעים סינים – נלקחו בשבי. (ר)

הונג-קונג, 2. נשלחה משלחת־ענשים ימית למפרץ ביאס, לרדיפת הפיראטים. השתתפו בה חמש אניות מלחמה בריטיות. 500 מלחים הועלו לחוף והרסו את בתי הפיראטים בשני כפרים ועשר סירות גדולות. קרבנות לא היו משני הצדדים. בתי הפיראטים היו מרוהטים לתפארה. (ר)


"דבר", שנה שלישית, מס' 682, 5 בספטמבר 1927, עמ' 1. העתק דיגיטלי באוסף עיתונות יהודית היסטורית של הספרייה הלאומית.

*   *   *

תפיסת שודדי ים במימי סין

מעשה גבורה של צוללת בריטית

הונג קונג, 22 (ר). רב החובל הנורווגי יאנסן והאופיצירים באניה הסינאית „אירנה“, שהפליגה משאנחאי לאמוי סעדו פת שחרית, כשהופיעו שודדי ים והמיתו ביריה את המלצר הסינאי. הם התגברו על האופיצרים, בזזו את הנוסעים – כולם סינאים – וצוו למלחים להוליך את הספינה לאט לאט, כדי להגיע למפרץ ביאס עם חשכה.

אנשי הצוללת „ל-4“, העושה תמרונים במפרץ ביאס, ראו את ה„אירנה“, שאורותיה כבו, ופקדו עליה לעמוד. ה„אירנה“ לא צייתה לפקודה, ואז ירתה בה הצוללת וקלקלה את מכונותיה. מפיצי האור של הצוללת גילו אנשים קופצים לים ממכסה האניה ומשתה אותם מתוך המים.

בינתים הוצתה אש ב„אירנה“ והתחילה טובעת; סערת הים הכבידה את עבודת ההצלה. אניות המלחמה הבריטיות „מאגנוליה“, „סטורמקלאוד“ ו„דלהי“ מהרו למקום המאורע, אולם המלחים אמיצי הלב שבצוללת כבר הספיקו להציל 244 מן המספר הכללי של 252 נוסעים ומלחים. הם תפסו גם שנים עשר מן השודדים. כל הנוסעים הניצלים הובאו להונג קונג.


"הארץ", שנה עשירית, מס' 2491, 24 באוקטובר 1927, עמ' 1. העתק דיגיטלי באוסף עיתונות יהודית היסטורית של הספרייה הלאומית.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s