אוניית פאר בחוף יפו – 2 ביולי 1931

עוללות יפו ות"א

„המלון הלבן“ בים יפו

ביום ב' הגיעה יפו בפעם הראשונה האניה „אגזטר“ של חברת „אמריקן אקספורט ליין“ אשר סוכניה ביפו הם ה"ה מ. דיזנגוף ושות'. לפי הזמנת מנהל הסוכנות מר ארסון עלו לאניה לשם בקור מוזמנים רבים מת"א ויפו. – מראה האניה היה ממש הפתעה למבקרים, כבר על מדרגות העץ הנוצצות מורגש ההידור והרושם הטוב הולך וגובר כשעוברים במסדרונות המכוסים ורצופים בטבלאות טרגוליט לבנות, וכשנכנסים לאולם התכלת של האכילה, לטרקלין הנגינה והרדיו המפואר, ולאולם העשון הירוק. מיוחדים במינם הם תאי האניה הדומים בכל פרטיהם לחדרים של מלונים ממדרגה ראשונה, בכל חדר ישנן מטות מרווחות, ארונות קיר, ארונות לילה, אמבטיה ותא לשמוש. ישנם חדרים המחוברים למרפסות מיוחדות באופן שנוסעיהם יכולים לבלות לבדם באויר הים הנושב. מה שמחזק במבקר את הרושם כי הנו כאלו נמצא במלון ימי הוא המטבח החשמלי אשר הודות לסדורו אינם מרגישים לא באניה וגם לא במטבח עצמו את החם והריח המיוחדים מטבחי האניות הרגילות.

קפיטן האניה, מר קוני, קבל את האורחים בחביבות רבה, הראה להם את כל השכלולים החדישים שהוכנסו באניה, אשר בגינה נגמר רק לפני כחדשים ונסיעתה הראשונה היתה לא"י. הוא ספר כי השרות הזה של נוסעים ממחלקה ראשונה נקבעה לפני זמן קצר. מלבד האניה הזאת תעבודנה בשירות עוד שלש אניות-אחיות הדומות בהחלט ל„אקזטור“ ושמותיהן אקסקליבור, אגזוקורדה, ואקסקמביון, אשר בנינה נשלם לפני חודש ימים.

בכל שבועיים תגיע אחת מהאניות האלה, והנסיעה תארך תשעה עשר יום כי מהירות הנסיעה שהן יכולות לפתח הוא עצום.

אחרי הביאורים בלו האורחים בטרקלין הנגינה המפואר ונתכבדו במגדנות ובעסיס מתוצרת „רמת גן“. צוין כי האניה הזאת הנה הראשונה שהחלה להשתמש לצרכיה בתוצרת א"י אשר נקנתה מחברת „תנובה“ (ביצים, דבש, וירקות). ולפי התכנית יקנו להבא גם בשביל יתר האניות, את התוצרת המקומית הטריה.


"דאר היום", שנה שלוש-עשרה, מס' 224, 2 ביולי 1931, עמ' 3. העתק דיגיטלי באוסף עיתונות יהודית היסטורית של הספרייה הלאומית.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s