„סטילה“, אניה מיוחדת להובלת פרי, תפליג מיפו – 7 ו-8 בינואר 1934

תל אביב

[…]

„סטילה“

שם הספינה המיוחדת להובלת פרי, שהתקשרה עם בית המסחר דיזנגוף ושות'. ביום ו' חונכה הספינה בהפלגתה הראשונה ממימי יפו עם פרי הדר. לכבוד המאורע התכנסו משלחי הפרי על ספון האניה – יחד עם מר דיזנגוף. רב החובל הראה למוזמנים את מעלותיה של הספינה הזאת. איורור מיוחד ושמירה על מידה אחת של חום באמצעות מכונות חשמל מותקנות לכך. חברת אניות זאת „לאוריצן קופנהגן“ מומחית להובלת פרי והיא מתחילה את פעולתה בארבע הפלגות השנה.

האניה מיוחדת אך לפרי ולא למטען אחר – ומובילה 35 אלף תיבה. בין המוזמנים – גם משלחי פרי ערבים וב"כ העתונות העברית והערבית.


"דבר", שנה תשיעית, מס' 2627, 7 בינואר 1934, עמ' 4. העתק דיגיטלי באוסף עיתונות יהודית היסטורית של הספרייה הלאומית.

* * *

חנוכת שרות אניה חדשה בנמל יפו

על פי הזמנת חברת „דיזנגוף ושותפיו“ נתכנס ביום ששי חוג מצומצם של מוזמנים על האניה „סטילה“ השייכת לחברת „אוריצן“ מקופנהאגן, בכדי לחוג את פתיחת השרות בהובלת תפוחי זהב מא"י ללונדון באמצעות חברת דיזנגוף ושות' בתור סוכני החברה הדנית.

למסבה באו ה"ה דיזנגוף, אריסון וגרץ כב"כ הפירמה, ה' טולקובסקי בשם חברה לפירות יפו, ה' שלוש, ה' חפץ כמנהל „החקלאי“ בפתח תקוה, ה' זיפשטיין בשם „פרדס“ ומשלחי פרי (יהודים וערבים ובריטיים) ה"ה הילמן, סיגל, ברקט, אקו ועוד. מן העתונות הא"י באו ב"כ „הארץ“, „דבר“ ו„פלשתין“.

על המאורע דברו ה"ה דיזנגוף וטולקובסקי. השיב בלבביות רב החובל של האניה ה' ברלטלסן.

באניה „סטילה“, שנבנתה לפני 5 חדשים באופן מיוחד להובלת פרי הדר (היא שייכת לחברה בעלת 32 אניות, מהן 15 אניות חדשות) הותקנו מכשירי אורור חשמלאיים מיוחדים להחזקת הפרי בטימפרטורה מתאימה, שלא יתקלקל בימי הובלתו. במקום 17-18 יום באניות אחרות עושה אניה זו את דרכה מא"י ללונדון במשך 11 יום (13 מילין לשעה). בכל פעם יוטענו על האניה 35,000 תיבות לפי השגחה מיוחדת של רב החובל למען לא יתקלקלו.


„הארץ“, שנה י"ז, מס' 4399, 8 בינואר 1934, עמ' 3. העתק דיגיטלי באוסף עיתונות יהודית היסטורית של הספרייה הלאומית.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s