גז לאזעקת נוסעי האניה בשעת שריפה – 16 בינואר 1935

חדשות הטכניקה

[…]

מנורות של צוללים עוזרות לחיפוש אחרי זהב שקוע

משתמשים במנורות ענקיות, שהוכנו באופן מיוחד למטרה זו, כדי לחפש את השברים של אנית-קרב בריטית, שבתוכה צריכים להמצא 4,000,000 דולרים בזהב. מחפשים את האניה באמריקה, בנהר לא רחוק מניו-יורק. שלש מנורות מחוברות אל עריכת הצלילה ומצריכות ביחד 7,000 בטים. יש בכוחן להאיר שטחים גדולים של קרקע הנהר. ביחד עם המנורות דומה עריכת הצלילה למפלצת שמתנועעת בתוך המים. המנורות הוכנו על ידי החברה לחשמל „וסטינגהאוז“, והבטריה נוסתה מתחת למים עוד לפני שהחקירה אחרי האניה הטבועה התחילה, כדי להוכח על ידי זה אם היא פועלת נכון בתנאי העבודה. האניה הטבועה מכילה את הזהב עוד מימי מלחמת הריבולוציה האמריקנית, כשאנגליה שילמה כמויות גדולות של זהב בשביל החיילים והמלחים הבריטיים.

[…]

גאַז בתור אמצעי של הזעקה בשביל נוסעי-אניה

מזמן האסון הימי הגדול של „מורו קסטל“, שבו איבדו את חייהן הרבה נפשות, חושבים עכשיו על אמצעים חדשים לשם הערת והזעקת הנוסעים של אניה בשעת שרפה. מעבדה אחת הודיעה על המצאה חדשה, שמוותרת על פעמונים ושיטות דומות ומשתמשת במקום זה בגאז. כשמכניסים את הגאז דו-תחמוצת הגפרית לתוך המערך של איורור האניה, חודר הגאז מיד לתוך כל התאים ולכל  פינות האניה ונעשה במשך זמן קצר כל כך מגרה, שהוא מעורר בנקל את כל הנוסעים. הממציאים מוסרים, שאי-אפשר לגמרי לישון כשגאז זה נמצא בתוך התא, כך שהנוסעים מוכרחים להמלט אל הסיפון. מפתחי ביקורת משגיים על זה, שהגאז יכנס רק במדה מצומצמת, כדי שהנוסעים לא יינזקו על ידי כמויות יותר מדי גדולות של הגאז.

מכשיר מראה את עומק קרקע הים

אחד ממכשירי הבטחון המענינים ביותר, שבהם צוייד הקוון הענקי החדש של הצי הבריטי „קווין מרי“ זהו המכשיר הרושם בצורה גרפית ובאופן אוטומטי את עומק קרקע הים בכל רגע. בלילה מבריק כל שלש שניות אור אדום שמראה את עומק קרקע הים באותו רגע. המכשיר עובד באופן חשמלי.

[…]


"דאר היום", שנה י"ז, מס' 106, 16 בינואר 1935, עמ' 4. העתק דיגיטלי באוסף עיתונות יהודית היסטורית של הספרייה הלאומית.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s