מסיבת לויד טרייסטינו לעתונאים – 4 במרץ 1935

מסיבת „לויד טרייסטינו“ לעתונאים

מסיבת עתונאים נאה נערכה אתמול אחה"צ באולם פלטין מטעם חברת לויד טרייסטינו. למסיבה שבראשה ישבו מנהלי החברה בחיפה ה' קזאטי ובת"א ה' א. הוכדורף, ד"ר וינטרניץ ב"כ חברת „איטליה“, הקונסול האיטלקי ביפו הקולארי מיקוליטו וה"ה י. גרינבויס וברלס בשם מחלקת העליה של הסוכנות היהודית, באו עשרות עתונאים מהארץ ומחוץ־לארץ, ב"כ העתונאות המקומית העברית, הערבית והאנגלית.

ה' קזאטי פתח את המסיבה בנאום בשפה האיטלקית מתורגם לעברית ולערבית.

(הנאום יבוא)

ה' י. גרינבוים אשר ברך בשם הסוכנות היהודית ציין בין יתר דבריו את עשר שנות פעולותיה של חברת לויד טרייסטינו. „הסוכנות היהודית – אמר הנואם – יודעת להעריך מאד את החברה שאת העבדה במשך כל הזמן מתוך הרמוניה שלימה. הוא הדגיש שבמשך כל התקופה הנ"ל, לא היה בין הסוכנות והחברה הנ"ל אף רגע אחד של חכוכים או של אי־הבנה איזו שהיא. ה' גרינבוים איחל מקרב לבו לחברה לויד טרייסטינו שתמשיך לפתח את פעולותיה „שהתפתחותן קשורה בהתפתחותנו בארץ“. אח"כ ציין הנואם, שהקו של לויד טרייסטינו היה הקו הראשון שחיבר את הארץ עם אירופה. הוא הרים על נס את פעולות החברה לטובת בנין הארץ. הנואם סיים את דבריו בהבעת תקותו שפעולותיה החשובות של חברת לויד טרייסטינו תלכנה ותגדלנה לטובת הארץ וכל תושביה.

בשם חבר העתונאים הודה במלים חמות מר אורי קיסרי על המסיבה הנאה. הוא הצטרף לדברי השבח שהשמיע מר י. גרינבוים על חברת לויד טרייסטינו והעיר שאמנם מן ההגיון היה שמסבה של חברת ספנות תערך לא על היבשה אלא על גלי הים, על גבי אחת מספינותיו של הלויד טריסטינו…

מר ברלס ציין אף הוא את השרות הגדול והחשוב שעשתה חברת לויד טרייסטינו במשך עשר השנים האחרונות לטובת העליה העברית והעלה בעיקר על נס את השכלולים שהוכנסו באניות להקלת העליה וכו'.

לאחר שב"כ החברה הודו לצבור העתונאים על שנענה להזמנתם, נפרדו בלבביות מכל הנוכחים מתוך תקוה להתראות שנית בנשף חנוכת האניה החדשה „פלשתינה“ שתערך בנמל חיפה ביום ה־14 לח.ז., לרגל הכנסה לקו הקבוע טרייסט–ארץ־ישראל.


"דאר היום", שנה שבע עשרה, מס' 146, 4 במרץ 1935, עמ' 1. העתק דיגיטלי באוסף עיתונות יהודית היסטורית של הספרייה הלאומית.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s