במפעלי הספנות העברית – 7 בנובמבר 1935

"עמל" בנמל יפו, 1935. מקור: ברוך רוזנברג, ראשית הספנות העברית, 1938.

מארץ ישראל.

[…]

במפעלי הספנות. „עתיד“. בימים אלה תקבל את הדגל הארצי-ישראלי אנית המשא „עליזה“ השטה בין ארץ ישראל לארצות הדאנובה. עד עתה עבדה תחת הדגל הגרמני, כי בעליה (חברת „עתיד“, של בורכארד ושותפיו) הם עולי גרמני ומשם הביאוה ולא על נקלה יכלו להעביר אותה דרך ה„העברה“ מרכוש גרמני לרכוש ארצישראלי. „עליזה“ היא שניה לחברת „עתיד“, אחרי האניה „עתיד“ בעצמה, השטה תחת דגל א"י זה מזמן. עתה בא התור לאניה השלישית של אותה חברה „עמל“, שיעבירוה גם היא אל דגל א"י. קיבולן של שלוש אניות אלה הוא: „עתיד“ – 700 טון, „עליזה“ – 1200 טון, „עמל“ – 1600 טון. במשך השנה תועמד אניה רביעית. ב„עתיד“ – 10 עובדים יהודים רק שלושה לא יהודים, וביניהם רב החובל. ב„עליזה“ – 8 עובדים יהודים, וביניהם רב-החובל, ו-8 לא-יהודים. ב„עמל“ – לפי שעה רק 6 יהודים. הקו של שתי הראשונות הוא בין א"י לאירופה והן מובטחות (הודות לקשר עם חברת הובלה הונגרית גדולה) שיש להן תמיד משא. „עמל“ עובדת בקו החוף של ים התיכון, מאלכסנדריתה של סוריה על אלכסנדריה של מצרים  ואינה מובטחת כלל. עדיין לא נקבע יחס טוב מצד רובם של סוחרי ארץ ישראל לאניות העבריות. בין המעטים שיחסן הוגן מציינת חברת „עתיד“ את חברת הקומיסיונרים „עוגן“ ביפו. אך איה הם האימפורטרים והאכספורטרים הגדולים? היכן הם משלחי תפוחי הזהב  והאשכוליות? והיכן חברת האשלג ואחרות? אכן, נכשלו משלחים יהודים בנסיונות שלא הצליחו, בספינות ובעליהן ועובדיהן שלא החזיקו מעמד, אך מהן עד „עתיד“ המרחק רב. האומנם נהיה זקוקים למלחמה צבורית גם בשטח זה?

– האחות ל„תל אביב“ מתקינה כבר את עצמה במספנה גרמנית (אף היא רכוש יהודי מוצל מגרמניה) לשירות ותופיע לראשונה כשתלך „תל אביב“ למספנה  להתאורר ולהיצבע מחדש, כדרך אניות-נוסעים טובות, הדואגות לנקיון ולצורה.


"העולם", שנה עשרים ושלוש, מס' 43, 7 בנובמבר 1935, עמ' 13. העתק דיגיטלי באוסף עיתונות יהודית היסטורית של הספרייה הלאומית.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s