ליגה ימית עברית נוסדה בחיפה – 20 בספטמבר 1936

לפיתוח הספנות העברית!

הליגה הימית העברית בחיפה פנתה אל המוסדות והסוכנויות להובלה ולתיירים במכתב זה:

הליגה הימית העברית אשר יסודותיה הונחו לפני ימים מספר בעירנו שואפת, בין שאר מטרותיה, להחדיר בעם העברי בכל תפוצותיו את האהדה למפעלי־הים העברים והתמיכה בהם.

הליגה עתידה להיות מפעל עממי כביר, תנועה בישראל, אשר תקרבנו לעבודות־הים, להכרתו ולפתוחו ועל ידי זה תניח בסיס נאמן למקור עבודה לאלפים מישראל ולרכישת ענף כלכלי חשוב ובעל ערך לאומי רב. בין תפקידיה הראשונים קבעה הליגה את התמיכה בספנות העברית במקצועות הובלה נוסעים ומשא ע"י הדרכת הצבור לתת זכות הבכורה למפעלי־הים העבריים. בראש ובראשונה אנו פונים לחברות התיירות, מוכרי כרטיסי־הנסיעה וסוכני־הובלה.

בידכם יותר מאשר ביד כל סוג מוסדות אחרים, תלוי גודלה של הספנות העברית הקיימת ודרך פיתוח בעתיד. עליכם לשקוד, כי הנוסע היהודי יבחר רק באניה עברית. עליכם להכריח את הסוחר היהודי להשיא סחורתו בים על ידי ספינה עברית. מטרתנו להחדיר לתוך הקהל העברי את הכרת הערך של הספנות העברית ושל מפעלי־הים שלנו אך עזרתכם הכרחית להשגת המטרה ועליכם להיות החלוצים בסלילת הדרך להגשמתה. הציעו לנוסע העברי בראש ובראשונה כי יסע באניה עברית ודאגו כי יעשה זאת. דברו על לב הסוחר העברי שישלח סחורתו או כי ידרוש שישלחו אליו בספינה עברית. הליגה תושיט את עזרתה לכם אם תמלאו חובתם לעם ע"י התמיכה במפעלי־הים שלו. הליגה תעמוד על המשמר שכל ממד, כל מוסד, כל פרט ימלא את המוטל עליו. אנו מקוים לתמיכתכם במפעלי־הים העבריים“.


"דבר", שנה שתים עשרה, מס' 3453, 20 בספטמבר 1936, עמ' 7. העתק דיגיטלי באוסף עיתונות יהודית היסטורית של הספרייה הלאומית.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s