תערוכה שטה של תוצרת הארץ ב„שרה 1“ – 20 באוגוסט 1937

תערוכה שטה של תוצרת הארץ ב„שרה 1“

הליגה העברית למפעלי ים ותעופה פותחת סניפים בכל הארץ

מנהלי הליגה ופעיליה עסוקים עתה בסדור קבלת הפנים לספינת הלימוד הבית"רית „שרה 1“ שתבוא לחופי ארצנו תוך השבועיים הקרובים. „שרה 1“ תעגון בחיפה כחודש, ולישוב העברי בארץ תנתן ההזדמנות לבקר בספינת הלימודים העברית הראשונה על 45 תלמידיה וקציניה.

מטעם התאחדו בעלי התעשיה בארץ ישראל והנהלת הליגה העברית למפעלי־ים ותעופה תסודר בימים הראשונים לשהות „שרה 1“ בנמל חיפה תערוכה שטה של תוצרת הארץ. כל מבקרי הספינה יבקרו בתערוכת תוצרתנו.

„שרה 1“ תפליג מחופי ארצנו בשאתה בתוכה את תערוכת תוצרתנו, ובקורה בכל נמלי הים התיכון יעשה למסע תעמולה גדול לרעיון הים העברי ותוצרת הארץ.

כל היצרנים שעדיין לא הספיקו לבקר אצלם בקשר עם משלוח המוצגים להנהלת התערוכה מתבקשים להתקשר עם הנהלת הליגה במשרדה ברחוב נחלת־בנימין 63 תל־אביב.

הליגה מציינת בספוק רב את ערבות היצרנים למפעל התערוכה השטה, ומקוה שצעד זה יסייע בהרבה לפתוח האכספורט של הישוב העברי לגולה.

בעוד ימים מספר תופיע החוברת הראשונה של עתון הליגה בשם „הים והאויר“, בצורה נאה ומצוירת בהשתתפות מומחים במקצועות הים והאויר.

הנהלת הליגה שמחה כמו כן להודיע לכל החברים שבעוד שבוע ימים יגיעו אלינו שתי סירות האכספורט הראשונות שנשלחו על ידי ד"ר גלילי (מזכיר הליגה העושה עתה בשליחות בארצות אירופה). הסירות הן מטיפוס „דולר בוטס“ להתחרות, בכל סירה 3 מקומות עם מושבים מתנועעים על גלגלים, ועי"כ תוכל סקצית הספורט להתחיל בפעולה.

הליגה העברית למפעלי ים ותעופה בארץ־ישראל נגשת עתה לפתוח סניפים בערי הארץ ומושבותיה והיא פונה אל כל הישוב העברי בקריאה להצטרף לשורותיה כדי לאפשר לה פעולות רחבות לפתוח מקצועות הים והתעופה העברית בארץ.


"הירדן", שנה ד', מס' 646, 20 באוגוסט 1937, עמ' י"ב. העתק דיגיטלי באוסף עיתונות יהודית היסטורית של הספרייה הלאומית.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s