הסקציה הימית של „הפועל“ – 7 בדצמבר 1931

הסקציה הימית של „הפועל“

הסקציה הימית נוסדה לפני כשבע שנים. בשנת 1927 הסתפחה ל„הפועל“. לה שתי פלוגות, אחת בת"א ואחת בחיפה.

הפלוגה בת"א מונה 50 חברים פעילים, המחולקים ל־3 קבוצות בוגרים (24 חברים), 1 קבוצת נוער (11 חברים), 1 קבוצת חברות (6 חברות), וקבוצת „כריש“ (6 חברים). אורגנה גם קבוצת מדריכים. נערכות הרצאות תיאורטיות. המהנדס טובים ועוד תומכים בנו בעצמה ובהדרכה. סדרנו ספריה מקצועית. החברים מתאמנים בשחיה, בשיט ובמלאכות שונות (הנהלת ספינות מפרש למרחקים גדולים וכו'), וכל זה בכוחם וביזמתם, מבלי לקבל תמיכה חמרית (וגם לא מוסרית) מן המרכז. הראשונים שחדרו לעבודת הנמל בחיפה היו מתוך פלוגתנו, והצליחו. לסקציה הימית שלנו צפויים סכויים מזהירים, אך אנו נתקלים במכשולים רבים וזמן רב לא נוכל להחזיק מעמד בלי עזרה. במרכז אין אדם שיש לו הבנה במקצוע זה. כל מו"מ עם המרכז גזל מאתנו כוח ומרץ וגרם לאיבוד זמן לריק. עוד כיום רובץ עלינו חוב בעד הסירה; חסרים תשמישים שונים (משוטים, מזלגות וכו'), המעכבים את העבודה; ויש צורך בצריף סגור למחסה על הסירה משמש ומרטיבות ולשמירה על החפצים מפני הגנבים.

לתקנת הדברים אנו מציעים שבתכנית הארגון של ההתאגדות ימצא את פתרונו גם ארגון הסקציה הימית. סקציה זו צריכה לעמוד תחת פיקוח חבר הבקי במקצוע והמעונין באמת בפיתוחה. גם השיטה המשקית צריכה להשתנות. לסקציה צריך שיהיה תקציב משלה, שהיא אחראית לו ועובדת בגבולותיו.

מן הצורך שיווצר קשר ארצי אמיץ בין הסקציות הימיות של „הפועל“, כדי ללכד את פעולותיהן ע"י סידור התחרויות ופגישות ביניהן.

קיצורו של דבר: אנו דורשים גישה לבבית לסקציה הימית, מתוך הכרה בערכה בחיי ההתאגדות ומתוך רצון אמתי לשכללה ולהעלותה לגובה שהיא ראויה לו.

חבר ועד הסקציה


"דבר", שנה שביעית, מס' 1987, 7 בדצמבר 1931, עמ' 3. העתק דיגיטלי באוסף עיתונות יהודית היסטורית של הספרייה הלאומית.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s