המשפט בדבר אבדן אנית הקיטור "יעקאטערינא" – 1900

טלגרמות:

יום 29 (11) מאי (י"ד סיון).

[…]

אודיסא. – בבית דין הגליל היה עומד להתברר המשפט בדבר ההתנגשות של אניות הקטור „הקיסרית יעקאטארינא 2“ של „החברה הרוסית למסע הקטור ולמסחר“ ו„פוטר“ של „החברה הרוסית“. יען נפקד מקום 25 עדים אשר לא באו ליום המוגבל נדחה המשפט עד ימי הסתיו. אל אדות תביעת הממון שהיתה ל„החברה הרוסית למסע וכו'“ ל„החברה הרוסית“ ססתם עבור האניה הטבועה שמחירה עלה 436,000 ר' נתפשרו ביניהן, „החברה הרוסית“ שלמה 216,000 ר'. כל הסכומים שיחיב בית המשפט לשלם בעד סחורות שונות ובעד מומים שנתנו בהנוסעים בעת ההתנגשות תשלמנה שתי החברות חלק כחלק.

* * *

בפנים המדינה.

אדעסא – היום נגמר בירור המשפט בדבר אבדן אנית-הקיטור של „החברה הרוסית“ „יעקאטערינא“ ע"י ההתנגשות עם אנית הקטור של החברה הזאת „פעטר“. השופטים חרצו את משפט סגן רב החובלים של האניה „פעטר“ צ'ויקא לדחותו ממשמרתו ולהושיבו בבית האסורים לארבעה חדשים, ואת הממונה על אופן-הגליל (רול) שוועץ להושיבו בבית האסורים לשני חדשים ושיקבל עליו לעשות תשובה כפי שיורוהו כהני הכנסיה.


"המליץ", שנה ארבעים, מס' 118, 12 ביוני 1900, עמ' 2; מס' 238, 13 בנובמבר 1900, עמ' 4. העתק דיגיטלי באוסף עיתונות יהודית היסטורית של הספרייה הלאומית.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s