מהנעשה והנשמע בנמל חיפה – 26 בפברואר 1935

מהנעשה והנשמע בערי הארץ

חיפה והנמל, 1937. צילום: זולטן קלוגר. מקור: ויקישיתוף.

[…]

חיפה

[…]

בנמל

לרגלי סערת הים במשך השבועות האחרונים רוכזה כמעט כל תנועת האניות בנמלה של חיפה, הן אניות מטען הן אניות הנוסעים. מלבד אניות הנוסעים הרגילות החלו באות בזמן האחרון גם אניות מיוחדות עם נוסעים מטרייסט. אף תנועת אניות התירים בעונה זו מרוכזת בנמל חיפה. פקידי אגף העליה הממשלתי, פקידי הסוכנות היהודית ופקידי מחלקת הבריאות עמוסים עבודה למכביר ועובדים בלי ליאות לעתים תכופות למעלה מ־8 שעות ביום על אף מזג האויר הרע, אם כי לעזרתם גויסו גם פקידי המחלקות הנ"ל ממקומות אחרים.

אגב, יש לציין את ההתאמצויות שנעשו מצד פקיד החוף, מר פנקס, שהודות לפעולתו הרבה הוכנס סדר מופתי בהוצאת חפצי הנוסעים מבית־המכס ללא כל עכובים כאשר היה עד כה ובהעלאתם המהירה של הנוסעים אל החוף.

מאות הנוסעים מהאניות „פולניה“ ו„פילזנה“ הורדו השבוע במהירות רבה וקיבלו מיד את חפציהם מבתי המכס הודות לסדרים החדשים שהוכנסו בנמל.

[…]

גדול דגים

„פלשטין“ מודיע כי היהודים הביאו יותר מעשרים קנטר של דגים חיים ממין שאינו בנמצא במימי א"י, על מנת לגדלם בברכות, שיבנו למטרה זו בהדר הכרמל.

[…]

את מי הביאה האניה „תל אביב“?

האניה „תל אביב“ שהגיעה לנמל חיפה אור ליום ששי, הביאה קרוב ל־300 נוסעים. על 2 תרניה התנוססו הדגל הא"י והדגל תכלת לבן. בין הבאים באניה זו: הרב ד"ר ליאו בק – ראש קהלת היהודים בגרמניה, הרב ד"ר קרלבך מהמבורג, הד"ר שלאסברג – בא כח קרן היסוד ופרופ' אוטו וורבורג ורעיתו. הד"ר סנטור מהנהלת הסוכנות עלה על האניה לקדם את הבאים. קהל גדול הצטופף על הרציף לקבל את פני הרב ד"ר בק.

מלבד אלה הגיעו באניה זו העתונאים: דוריס ויטנר מ„המבורג איזראיליטישס פמילינבלאט“ ובא כח העתון הרשמי של הנאצים „פולקישר באובכטר“, הד"ר מרטוני, שבא בפקודת עתונו לבקר את א"י.

ביום ג' תערך חגיגה רשמית בשביל מוזמנים על האניה „תל אביב“ עם סעודת הצהרים.


"דאר היום", שנה שבע עשרה, מס' 141, 26 בפברואר 1935, עמ' 3. העתק דיגיטלי באוסף עיתונות יהודית היסטורית של הספרייה הלאומית.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s