אין לשוב לנמל יפו – 14 באוקטובר 1936

אין לשוב לנמל יפו

החלטת הועד לנמל ותחבורה, המייצג את כל חוגי הישוב

ועד תל-אביב לנמל ותחבורה, המייצג בהרכבו המלא את: הסוכנות היהודית, עירית תל-אביב, לשכת המסחר, מרכז פרי הדר, התאחדות בעלי התעשיה, ועד הקהילה, הסתדרות העובדים, התאחדות האכרים, סוכני האניות, הקומיסיונרים, עמילי המכס, מרכז הקואפרציה, החברה לפיתוח ת"א ויריד המזרח – התאסף ביום ב',  12 באוקטובר, כדי לדון על עמדת הישוב העברי אחרי פתיחת נמל יפו.

בישיבה זו נדונה שאלת התחבורה בים וביבשה בקשר להספקת המיצרכים ואכספורט ההדרים של הישוב העברי בירושלים, תל־אביב וסביבותיה.

באי־כוח כל הגורמים ציינו בסיפוק רב את מידת הסתגלותו של הישוב למצב, שנוצר אחרי השבתת הנמל ביפו על ידי הספנים. כן צויין, כי הישוב הראה את מידת יכלתו לספק את כל מיצרכיו במשך ששת החדשים האלה מבלי להיזקק לנמל יפו.

לאור העובדות באה הישיבה לידי הכרה, כי לרגל התנאים אשר נמל יפו נתון בהם – אין כל אפשרות להשתמש בו והנסיון הראה, כי בהתאמצות הדרושה אפשר להסתדר בלעדיו.

הוחלט, איפוא, פה אחד, כי במצב הענינים השורר עכשיו, אין לישוב העברי כל אפשרות לשוב אל הנמל של יפו.

הישיבה הטילה על הועד הפועל לאחוז בכל האמצעים הדרושים, כדי לקיים את ההחלטה הזאת, ויחד עם זאת לעשות את כל המאמצים האפשריים, כדי להכשיר במהירות האפשרית את חוף תל־אביב לתפקידו ולהשתדל להקל על תנאי התחבורה גם ביבשה.


"דבר", שנה שתים עשרה, מס' 3471, 14 באוקטובר 1936, עמ' 1. העתק דיגיטלי באוסף עיתונות יהודית היסטורית של הספרייה הלאומית.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s