הנחה של 30 פרוצנט באניה של הלויד האוסטרי – 8 ביוני 1909

השבוע.

הַצִּיוֹנוּת.

[…]

כל האמיגרנטים הנוסעים לפלשתינה דרך ווינה מתבקשים שיבואו לפני צאתם לדרך בדברים עם לשכת המודעין בשביל פלשתינה, ווינה IX, טירגענשטראסע 9. הלשכה מספיקה ידיעות בדבר תנאי החיים בפלשתינה ונותנת לחברינו את ההנחות האלה:

הנחה של 50 פרוצנט ממחיר הנסיעה במסלת הברזל במחלקה השלישית מווינה לטריעסט. (מחיר כרטיס־הנסיעה אחרי ההנחה הוא 12 כתרים).

הנחה של 30 פרוצנט ממחיר הנוסעים באניה של הלויד האוסטרי במחלקה הרביעית, השלישית והשנית. מחיר הנסיעה מטריעסט ליפו אחרי ההנחה הוא:

באנית הקטור המהירה (זמן הנסיעה ארבעה ימים וחצי) במחלקה הרביעית (בלי מטה ומזון) 61 כתרים עם 80 הלר; במחלקה השלישית (עד אלכסנדריה; זמן הנסיעה שלשה ימים וחצי; עם מטה ומזון) – 94 כתרים עם 50 הלר.

באנית קיטור רגילה (המסלה הסורית, זמן הנסיעה: עשר הימים): במחלקה השלישית (בלי מטה ומזון) – 51 כתרים עם 60 הלר; במחלקה השנית (עם מטה ומזון) – 169 כתרים.

אניות הקיטור המהירות יוצאות מטריעסט בכל יום חמישי, האניות הרגילות – בכל יום ראשון. על האמיגרנט לבוא לווינה ולהלשכה שלנו לפחות שלשה ימים לפני צאת האניה, כדי שיספיק לקבל כרטיסים ולבדוק את הפספורט שלו.

לבסוף הננו מעירים ביחוד את אזני האמיגרנטים וגם את ההסתדרויות שלנו ואת אנשי בריתנו, כי כל מוסדות הצדקה שבווינה אינם רוצים לתמוך באמיגרנטים שלנו. ולכן עליהם לדאוג בלי שום תנאי שיהיו להם הוצאות הדרך, ואם לא – – נשקפת להם סכנה להשאר בחצי דרכם.


"העולם", שנה שלישית, מס' 20,  8 ביוני 1909, עמ' 15. העתק דיגיטלי באוסף עיתונות יהודית היסטורית של הספרייה הלאומית.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s