מחיר המסע באניות מאָדעסא ליפו – 1890

חדשות בישראל.

[…]

– סופרנו מאדעסא מודיע לנו: בימים האחרונים הרבו עניי עמנו לבוא ותלונותיהם בפיהם כי מחיר המסע באניות קיטור מאדעסא ליפו הוא רב בשנים האחרונות (20 רו"כ 80 קאפ' במחלקה השפלה, השלישית) ומלבד זאת לוקחת ה„חברה הרוסית לאניות קיטור וסחר ים“ מחיר רב בעד המשא אשר הנוסעים מובילים עמהם. הנוצרים הנוסעים לאה"ק להשתחוות על קברי קדושיהם מקבלים מחברת האניות הנ"ל לבקשת האגודה הפלשתינית הרוסית ובתעודת סוכניה פתקאות במחיר 22 רו"כ בעד המסע מאדעסא ליפו ומיפו שוב לאדעסא וכה עולה להם המסע בעד כל פעם 11 רו"כ. עתה נדרשה החברה להוזיל את המחיר גם לנוסעים עברים לשמנה עשר רו"כ ויש תקוה כי עוד תוסיף להוזילו.


"הצפירה", שנה שבע עשרה, מס' 198, 11 בספטמבר 1890, עמ' 2. העתק דיגיטלי באוסף עיתונות יהודית היסטורית של הספרייה הלאומית.

* * *

במה"ע:

מה"ע היו"ל באדעסא מודיעים כי שלטון החברה הרוסית של אניות הקיטור הוריד את מחיר הנסיעה באניות הקטור להיהודים הנוסעים מאָדעסא ליפו. עפ"י פקודת הדירעקטור של החברה ההיא ה' ג. פ. פאן-דער-פליט הורידו בתחלה ביום 17 אוגוסט את דמי הנסיעה לאיש מסך 22 רו"כ עד 18 רו"כ ומיום 1 סעפטעמבר – עד 10 רו"כ. מחיר הכרטיס בעד שתי נסיעות (לנסוע ליפו ולשוב) – 18 רו"כ. גם עשו הנחה בהובלת החפצים אשר לכל נוסע; ותחת אשר עד כה הרשו להוביל בחנם משא שני פוד לכל כרטיס, מותר עתה לכל נוסע להוביל שלשה פוד ובעד המותר ישלם 60 קאָפ' לכל פוד תחת 1 רו"כ ששלם עד עתה.


"המליץ", שנה שלושים ואחת, מס' 225, 29 באוקטובר 1890, עמ' 2. העתק דיגיטלי באוסף עיתונות יהודית היסטורית של הספרייה הלאומית.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s