על פני הים (קרב צושימה) – 29 במאי 1905

תלגרמות של הצפירה.

[…]

על פני הים.

טשיפו. 15. ע"פ ידיעות פרטיות שהגיעו למלאכות יאפאן נפגש אתמול בערב חלק גדול של האסכדרא הבלטית עם האסכדרא היאפאנים [ב]ים קוריאה, ואז התחילה מלחמה. בנמל נשארו שבע אניות קטור יאפאניות לא גדולות, טעונות צידה, הנכונות להפליג לקובי. הידיעה ע"ד בוא האסכדרא הבלטית אל איי הסעדעלים נתפשטה במהירות בין התושבים בפה. שטרות המלחמה היאפניות לא מצאו קונים בשוק הכספים.

טוקיא. סוכנות רייטר מודיעה, כי אסכדרת רוזדסטבנסקי הטביעה ביום 8/5 אנית קיטור אמריקנית בלתי ידועה אצל פורמוזה. האנשים נצלו. מודיעים, כי ביום 12/5 עברו ארבע אניות קטור מלחמה רוסיות דרך לשון-הים הקורילית ופניהן מיועדות מערבה. שמותיהן לא נודעו. משערים, כי הן אניות סובבות קלות של אסכדרת רוזדסטבנסקי. בדבר המאורעות ברצועת הים הצוסימית מורשה להודיע רק אחת והיא: כי החלק הראשי מאסכדרת רוזסטבנסקי המפלגת בשתי מערכות, אניות מגן מימין, ואניות היקף והיתר משמאל, נראה במערב. כל שאר הידיעות לא נתנו להתפרסם.

ושינגטון. נתקבלה ידיעה, כי שש אניות רוסיא נשארות על עמדן בבוזון, למרות מחיות (מחאות) חינא.

לונדון. 15. עפ"י הידיעות מטוקיא עוד לא נתבטל פרסום הידיעות מן המאורעות על הים.

צינגטאו. תלגרמות בחינא מודיעות, וכי במפרץ קוריאה אצל אושימה מתחוללת מלחמת ים גדולה.

טשיפו. עפ"י הידיעות שהגיעו לציר היאפאני מתחוללת עתה מלחמת ים במפרץ קוריאה או בקרבתו. אתמול נראה מספר גדול של אניות צי הבלטי שהפליגו אל מפרץ קוריאה בין טזושימה ובין חוף יאפאן.

פקין. אנית הקיטור האמריקנית „מנדזשוריה“ הביאה ליאפאן מספר רב [של} פליטים ושתי סירות שטות מתחת למים נפרדות לחלקיהן. פריקתן נעשתה ביוקוהומא במשך ארבעה לילות והמלאכה נעשתה בחשק. זה לא כבר הביאו מאמריקא ליאפאן ששה כדורים פורחים באויר, מהם שנים גדולים. אניות הקיטור ההולכות מאמריקא ליאפאן מתעכבות אצל אי מידביי לשלוח משם טלגרמות לטוקיא. שלשה הלילות האחרונים הלכו אניות הקיטור בלי מנורות מאור.

סיזרן. בלילה עבר פה לולדיבוסטוק האדמירל בירילוב.


"הצפירה", שנה שלושים ושתיים, מס' 100, 29 במאי 1905, עמ' 4. העתק דיגיטלי באוסף עיתונות יהודית היסטורית של הספרייה הלאומית.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s